Prosinec 2013

Sultánka

30. prosince 2013 v 19:16 Orient
Toto je pokračování knihy otrokyně od Jeana-Michaela Thibauxe
Z Cecílie se stane Nurbanu (princezna světla). Nurbanu žije v harému a stále na sobě snáší intriky v domění že ji její láska zachrání. Gulbahar ji pošle na výpravu se sultánem kde opět poznává ztracenou svobodu. Jenomže sultán ji na žádost Hurrem k sobě pozve, aby jí oznámil že má odejít do Manisi za jeho synem Selimem. Nurbanu se v Manise setká s arogantním Selimem který se ji stále snaží svést, ale má z ní také starh. Ona totiž stále věří že ji její láska přijde zachránit a opravdu se uvidí jenomže ji zradí a ona se podvolí se Selimovy. Postupně se stává Královnou zahalených hlav a nejmocnější ženou osmanské říše.

Kniha je podle skutečné události tak doufám že se někomu bude líbit.

Otrokyně

30. prosince 2013 v 18:50 Orient
Toto je kniha co mě opravdu hodně zaujala.
Popisuje Benátky ze 16.století a život mladé dívky Cecilie. Cecilia žije pod dozorem kruté opatrovničky. Úkolem její chůvy je zachovat ji pannou fyzicky i psychicky, protože otec s ní má jiné plány. V jejích čtrnácti letech ji učí rozpoznávad jedy, nutí ji studovat Turečtinu a Hebrejštinu a o dva roky ji posílají do Turecka přesněji do harému sultána Sulejmana. Cestou poznává lásku a svobodu o kterou ji okradou v harému kde je vydána na milost a nemilost krutých eunuchů. Gulbahar ji posílá jako dar sultánovy a Hurrem zase jejímu synu Selimovy.
Cecília se z prvu stává obětí palácových intrik,ale nakonec uchopí svj osud do svých rukou když se z ní stává Nurbanu...

Autor knihy je Jean Michael Thibaux kniha má dva díly obě jsou poutavé a pěkně napsané snad se vám budou líbit. Tedy pokud si je někdy přečtete Smějící se

Otrokyně

30. prosince 2013 v 18:21 Johanna Lindseyová
Zdravím tady je kritika ke knize Otrokyně od Johany Lindseyové.
Kniha se mi moc líbila.
Otrokyně je příběh o krásné vikinkské dívce Kristen, která ze strachu před strachem ze znásilnění utíká s bratrovou lodí jako muž. Její bratr jede do Saska jako pirát aby drancoval což nikomu samozřejmě neřekl.
Výprava se,ale nezdaří jak plánovali a Kristen společně s několika dalšími upadá do zajetí saského pána Royce.
Oba si jsou v celku sympatičtí a začne se mezi nimi rodit křehká láska.
Kristen je ovšem paličatá a tak se stále snaží utéct, jenomže když se o to bude pokoušet uvědomí si že Royce miluje a zůstane.
Otec Kristen se dozví kde jeho dcera je a tak si pro svoji holčičku přijede....Smějící se

Kniha je moc pěkne napsaná a také velmi vtipně. Tak doufám že se vám bude líbit pokud si ji někdy přečtete. Mrkající

Inspirace

30. prosince 2013 v 17:50 | zrzka2 |  Téma Týdne
Ahoj tady je pro vás něco o inspiraci.
Když jsem tento článek psala hodně jsem přemýšlela aby to nevyznělo nějak divně. Tak doufám že se vám bude líbit.
Inspirace je slovo co pro mnoho lidí znamená něco jiného. Pro mě je to například: hudba, příroda, přátelé, rodina, nebe...
Pokud se ptáte proč zrovna nebe tak vám to hned vysvětlím. Když se totiž díváte na nebe vidíte plno mraků buď šedivých nebo jasně bílích, ale každý něco znamená. Takže pokud máte napsat nějakou slohovou práci nebo nějaký článek a nevíte jak dál koukněte na nebe jistě najdete plno odpovědí.
Ovšem jestli nenajdete na nebi nic inspirativního koukejte okolo sebe. Někdy i ten nejnudnější člověk může být opravdu hodně zajímavý a dokonce INSPIRATIVNÍ.
Samozřejmě nezapomínám na inspirativní činy. Mnohdy nás inspirují k tomu abychom se hnuli ku předu. Inspirativní činy mohou mít mnoho tváří například:
nový životní styl
nové sny
nové obzory
donucení něco udělat...
Možná jsem nenapsala inspiraci jako takovou, ale ona je pro každého něco jiného tak doufám že se vám tento článek bude líbit.

Emo 3